Veteran Car Club České Budějovice
Veteran Car Club České Budějovice

Testace historických vozidel

Přechodná ustanovení pro testování silničních a historických vozidel.

Aktuální a přehledné informace týkající se změn právních předpisů upravujících testování a provoz historických vozidel jsou k dispozici na stránkách FKHV ČR ZDE.

POZOR! Níže uvedený text slouží jako velmi zjednodušený návod a uvedené informace nejsou doslovnou citací zákonů a předpisů. Má sloužit především k rychlé orientaci  pro zájemce o průkaz HV a v žádném případě není  komerční nabídkou  k testování HV.

      Pro  novou testaci a nebo prodloužení platnosti historického vozidla, je potřebný vyplněný „Protokol o posouzení technického stavu historického vozidla odbornou dílnou.“ Tato povinnost zatím neplatí pro motocykly. Protokol si můžete stáhnout zde:
Posouzení technického stavu historického vozidla odbornou dílnou
Protokol musí potvrdit osoba nebo firma mající IČO a živnostenské oprávnění na opravy motorových vozidel a uzavřenou smlouvu s KTK (dále uvádíme kontakt na našeho člena který oprávnění má). Další možností je doložit posouzení technického stavu historického vozidla protokolem o technické prohlídce z STK (klasická STK na vyžádání, v Týně nad Vltavou náš člen provozuje STK a jsou tam s touto problematikou seznámeni ). Pro STK nepotřebujete přiložený formulář. V každém případě bude jeden z těchto dvou dokumentů vyžadován vždy před provedením (nové testace) či prodloužením testace historického vozidla.
Je zde možnost rozhodnout se a v daném roce s určitým vozidlem nejezdit. V tom případě se průkaz historického vozidla pro daný rok neprodlouží a není tedy potřeba žádný protokol. O SPZ historického vozidla majitel nepřijde. Pokud se majitel vozidla rozhodne v následujícím roce s vozidlem opět jezdit, obstará si protokol o posouzení technického stavu historického vozidla jedním ze dvou uvedených způsobů a testace se mu normálně prodlouží.
      Jen pro připomenutí, pokud má majitel historického vozidla (auto i moto) už průkaz plný razítek, musí provést výměnu průkazu historického vozidla na registračním místě. V Českých Budějovicích je to u p. Veselého. Stačí k tomu 2 fotografie vozidla o rozměru 9x6cm (mohou být i nově nafocené) a starý průkaz historického vozidla.
        Náš člen p. Jana Moučka má oprávnění (a tu dílnu) k vystavení „Protokolu o posouzení technického stavu historického vozidla odbornou dílnou“ a po kontrole vozidla Vám protokol potvrdí.
Kontakt je:
firma Jan Moučka
IČO 72123541
Holubov 168
obec Křemže
382 03
Email: autoservismoucka@seznam.cz
Mobil 1: +420 602 779 662
Mobil 2: +420 606 357 450