Veteran Car Club České Budějovice
Veteran Car Club České Budějovice

Klubové akce

1. LEDOVÁ JÍZDA

Každý rok zahajují členové našeho klubu již tradiční novoroční vyjížďkou. Sraz účastníků je vždy 1.1. příslušného roku ve 13:00 v Puchmajerově ulici v Českých Budějovicích (zde). Akce se koná za každého počasí!V roce 2017 se pořádal již 23. ročník!

2. JARNÍ TESTACE HISTORICKÝCH VOZIDEL

Akce se koná zpravidla během března a je přípravou na sezónu. Probíhá obnovování testací již registrovaných historických vozidel, testují se ale i vozidla nová. 
Více detailů a informací naleznete v sekci "Testace historických vozidel" v levé nabídce.

3. VETERÁN RALLYE KŘIVONOSKA

Hlavním bodem sezóny i činnosti našeho klubu je pořádání soutěže historických vozidel v našem mateřském autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou. V roce 2019 se koná již 49. ročník!

4. VETERAN JARMARK/BURZA na Křivonosce

Vždy dva týdny po hlavní akci sezóny (Rallye Křivonoska) pořádáme v autokempu Křivonoska burzu historických vozidel a náhradních dílů. Je zde možné dobře nakoupit, prodat i vyměnit celá historická vozidla i jejich díly.

5. POSLEDNÍ KOLO - MEMORIÁL PEPY KOVÁŘE

Zakončením sezóny je v našem klubu tzv. "Poslední kolo". Koná se v posledním týdnu měsíce září, vždy v den svátku sv. Václava  (státní svátek "Den české státnosti" - 28.9.).

6. VALNÁ HROMADA VCC České Budějovice

Prosinec není zvláště vhodný měsíc pro provoz historických vozidel, zato je vhodný k bilancování uplynulé sezóny a plánování té další. To jsou hlavní úkoly valné hromady členů VCC České Budějovice, která bývá svolávána vždy během první poloviny prosince.


(Skupinová fotografie členů VCC České Budějovice během valné hromady v roce 2013 - u kaple ve Zborově)